Goldbergo mašina - komandinė veikla

Kokia nauda organizacijai iš Goldbergo mašinos konstravimo?

Komandiškai dalyvaujant Goldbergo mašinos konstravime, galima pasiekti daugybės privalumų, kurie sustiprina bendradarbiavimą, komunikaciją, problemų sprendimą ir kūrybiškumą. Fenomenalu, tačiau šis iš vienos pusės paprastas ir nesudėtingas, iš kitos pusės įtraukiantis ir azartiškas užsiėmimas, ypatingai naudingas organizacijoms ir jos nariams. Tai kokia, vigi, nauda organizacijai iš Goldbergo mašinos konstravimo?

  • Bendradarbiavimas. Komandos nariai turi glaudžiai bendradarbiauti, planuojant, projektuojant ir sudedant mašiną, skatinant vienybės jausmą ir dalinantis pasiekimais.
  • Komunikacija. Efektyvi komunikacija yra būtina, kad komponentai gerai susidėtų į vieną veikiančią grandinę, laiko valdymas būtų sinchronizuotas ir viskas vyktų sklandžiai. Jei kas nors neveikia Goldbergo mašinoje, tai visų pirma dėl prastos komunikacijos tarp komandų!
  • Problemų sprendimo įgūdžiai. Iškilus iššūkiams statybos / konstravimo procese, reikalingas idėjų generavimas, kritinis mąstymas ir kūrybinis problemų sprendimas, stiprinantis komandos problemų sprendimo įgūdžius. Kartais sprendimai labai paprasti, o kartais itin sudėtingi. Įveikti iššūkiai stiprina tiek kiekvieną individualiai, tiek visą komandą.
  • Inovacijos. Sudėtingos Goldbergo mašinos grandininės reakcijos projektavimas skatina komandas kūrybiškai mąstyti, eksperimentuoti su netradicinėmis idėjomis ir kurti inovatyvius sprendimus iš itin paprastų, kasdieninių priemonių. Tai puikus įrodymas, kad prisimenant pagrindinius dėsningumus ir pritaikius kūrybiškumą gimsta patys nuostabiausi sprendimai.
  • Užduoties delegavimas. Skiriant vaidmenis skirtingiems etapams ir žmonėms, mokomasi efektyvaus delegavimo, laiko valdymo ir atpažįstamos individualios kiekvieno žmogaus stiprybės komandoje.
  • Dėmesys smulkmenoms. Reikia tiksliai sureguliuoti komponentus ir optimizuoti laiko valdymą, kas skatina dėmesį smulkmenoms, ugdo kantrybę ir skatina daugiau dėmesio skirti tikslumui tiek tarp konstrukcijų ir jų elementų, tiek ir tarp komandos narių.
  • Kantrybė ir atkaklumas. Goldbergo mašinos sudėtingumas moko kantrumo, atkaklumo ir bandymų ir klaidų svarbos siekiant sėkmės. Kaip taisyklė, laimi ir užsiėmimo tikslą pasiekia kantriausios, atkakliausios ir labiausiai motyvuotos komandos.
  • Pasitikėjimo kūrimas. Remiantis vienas kitu ir veikiant kiekvienam žingsniui efektyviai, kuriama pasitikėjimas ir sustiprinamas abipusis priklausomumas. Atrodo, kad tai tik žaidimas, bet ugdomi įgūdžiai labai svarbus darbe.
  • Patirtis ir dalijimasis ja. Procesas, kurio metu projektuojama, statoma ir veikia Goldbergo mašina, sukuria įsimintiną patirtį, kuri stiprina komandos ryšį ir draugystę. Nepriklausomai nuo galutinio rezultato, Goldbergo mašinos konstravimo metu inicijuotas komandos bendradarbiavimas lieka ilgam.
  • Sėkmės šventinimas ir mėgavimasis pergale. Dažnai tai pamirštame. Po kruopštaus planavimo ir įgyvendinimo pamatyti nepriekaištingai veikiančią Goldbergo mašiną – kiekvienos komandos svajonė. Tai tarsi euforija, kuria baigiasi komandinis užsiėmimas. Jo metu komandos nariai patiria pasiekimų ir sėkmės jausmus, kurie gerina komandos mikroklimatą ir individualų didžiavimąsi buvimu komandos dalimi.

 

Goldbergo mašinos konstravimas komandai teikia įtraukiančią ir ilgai išliekančią patirtį, kuri skatina bendradarbiavimą, kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir efektyvią komunikaciją, taip pat stiprina vienybės ir pasidalintų pasiekimų ir pergalės jausmus.

 

Planuojate komandos formavimo ar stiprinimo renginį? Lauke arba patalpose? Susisiekite su TALENTŲ NAMAI partneriu Justu Gavėnu: +37068537666 arba justas@talentunamai.lt.

Goldbergo mašina - komandinė veikla